Detské zubné pasty sa odlišujú od tých pre dospelých len cenou

Britskí vedci dôkladne preskúmali obsah detských zubných pást a rozdiel v cene a zistili prekvapujúce výsledky. Rozdiel v cene medzi pastou pre dospelých a detskou pastou dosahuje až 100% avšak ich zloženie je rovnaké.

Napríklad pokiaľ priemerná zubná pasta pre dospelých stojí v supermarkete 1,21 libier, tak detská stojí v priemere 2,40.

Avšak ukázalo sa, že obsah oboch zubných pást obsahuje v sebe rovnaké množstvo fluoridu a líšia sa len v obale aj keď výrobcovia tvrdia, že produkcia detskej pasty je drahšia.

"Detské zubné pasty by mali stáť rovnako ako tie pre dospelých", hovorí Chris Kumaraswamy z University of Birmingham.

Ako vybrať bezpečnú zubnú pastu pre deti?

"Musíme povzbudiť rodičov, aby aktívne sledovali ústnu hygienu svojich detí a nie, aby bol nákup zubnej pasty pre deti drahší. Dospelí môžu dávať svoju zubnú pastu aj tým najmenším deťom, treba len použiť menšie množstvo".

Rozšírení názor o tom, že detské pasty obsahujú menej fluoridu, ktorý vyvoláva žlté fľaky na zuboch a žalúdočné kŕče v prípade, že dieťa prehltne pastu. Avšak fluorid pomáha ochrániť zuby pred kazom. Z tohto dôvodu je prínosov od fluoridu viac ako mínusov.

Na oficiálnej stránke NHS Veľkej Británie je dokonca vyhlásenie, že nie je nevyhnutnosť kupovať deťom špeciálne detské zubné pasty. Odborníci dokonca tvrdia, že niektoré detské pasty obsahuje príliš málo fluoridu, na ochranu pred zubným kazom.

Chcem dostávat' každý piatok zaujímavosti Mamastory.sk! :)