Ako rozčesať vlasy strapatej bábike?

Ako rozčesať vlasy strapatej bábike?

S týmto problémom sa stretol každý, kto má doma dcéru. Krásne, žiarivé vlasy bábik sa za niekoľko mesiacov zničia, sú strapaté, tvrdé a strácajú svoj lesk. A dcéra chce veľmi prečesávať svoju bábiku! Ukážeme vám spôsob, akým priviesť vlasy bábiky k pôvodnému a božskému vzhľadu.

Výsledky závisia od vlasov konkrétnej bábiky, nakoľko bývajú rôznej kvality, ale všeobecne môžete tento spôsob použiť na vlasy Barbie a aj iných bábik, a dokonca aj hračkárskych poníkov a koníkov.

Čím tenšie sú vlasy bábiky, tým je výsledok lepší.

1. Rozpustite vlasy bábiky a rozoberte pramene vlasov rukami.

2. Umyte vlasy zmäkčovacom na pranie bielizne alebo vlasovým kondicionérom. Môžete dokonca vlasy namočiť a nechať v kondicionéri, aby nasiakli. Pokiaľ sú vlasy biele, nepoužívajte farebné aviváže, aby sa vlasy nezafarbili.

3. Nechajte vlasy vysušiť alebo ich vysušte fénom v studenom režime.

4. Hrebeňom pre bábiky opatrne, jemne a trpezlivo rozčešte vlasy, začnite od končekov a posúvajte sa až ku koreňom vlasov.

5. A teraz to najdôležitejšie! Zoberte žehličku na vlasy alebo obyčajnú žehličku. Na najmenšej teplote vyžehlite vlasy bábiky, prameň za prameňom. Dôležité je, aby ste si dávali pozor na to, aby sa vlasy nezačali roztápať!

Chcem dostávat' každý piatok zaujímavosti Mamastory.sk! :)