5 najlepších plemien mačiek pre deti

5 najlepších plemien mačiek pre deti

Domáce zvieratá pozitívne vplývajú na psychiku a vývoj detí, uspokojujú ich a učia ich zodpovednosti a starostlivosti. Zvieratá dokonca zlepšujú spánok detí a vytvárajú doma priateľskú atmosféru. Avšak v prípade mačiek, nie všetky plemená mačiek sú vhodné pre rodiny s malými deťmi. Niektoré mačky sú žiarlivé a dokonca agresívne, keď sa v rodine objaví najmenší člen. Pozrime sa na päť najvhodnejších plemien mačiek, ktoré sú ideálne vhodné pre rodiny s deťmi.

Maine-Coon

Maine-Coon

Tieto obrovské chlpaté mačky patria medzi jedny z najlepších spoločníkov pre deti. Okrem toho ľahko hľadajú spoločnú reč aj so psami. Sú rozumné, majú radi maznanie a hry, veľmi príjemne sa objímajú. Je to mačka, ktorá bude sedieť u vás na kolenách, a môže dokonca dovoliť deťom, aby ju ťahali za chvost. Medzi najväčšie mínusy týchto mačiek patrí ich dlhá srsť, ktorá vyžaduje každodennú starostlivosť, a pokiaľ má vaše dieťa sklon k alergiám, tak srsť môže tento stav zhoršiť.

Manská mačka

Manská mačka

Tieto bezchvostové mačky sú veľmi zvedavé a hravé od prírody. Mačky tohoto plemena nie sú skryté celý deň pod posteľou, sú radi v centri diania a v prítomnosti ľudí, ktorí ich ľúbia.

Birmanská mačka

Birmanská mačka

Birmanské mačky sú pokojné a milujúce, sú veľmi pekné a rozumné. Svojmu pánovi sú verné, neskáču na hostí a návštevy. Pri narodení sa detí veľmi nežiarlia. Birmanská mačka sa rada hrá, sedí na rukách a ticho mraučí. Medzi mínusy tejto mačky patrí tiež dlhá srsť, ktorá si vyžaduje starostlivosť.

Sibírska mačka

Sibírska mačka
Foto: mikael altemark

Tieto mačky sú dobré už tým, že aj keď majú dlhú srsť, tá produkuje veľmi málo alergénov, a tak je táto mačka vhodná aj pre tých, ktorí majú na iné mačky alergiu. Obzvlášť hypoalergénne sú samičky sibírskych mačiek. Charakter sibírskej mačky nie je taký "mäkký" ako u Main-Coon alebo birmanského plemena, a môžeme povedať, že sú z týchto plemien najsamostatnejšie, ale tiež nie sú agresívne, nie sú pomstychtivé, dobre sa správajú k deťom.

Ragdoll

Ragdoll
Foto: emdurso

Názov plemena sa prekladá z anglického jazyka ako "handrová bábika". Je to naozaj tak, pretože Ragdoll sú veľmi pasívne a flegmatické, nie sú však samotárske typy, a sledujú svojho pána na každom kroku.

Pokiaľ je majiteľom takej mačky dieťa, tak sa stane jeho verným priateľom pri hrách, a pri úlohách bude sedieť trpezlivo a čakať, kým dieťa nedokončí svoju prácu.

Táto mačku môžete hladkať, tískať, a ona nebude proti. Je možné, že práve ona sa najviac hodí pre deti!

Mínusom tohoto plemena je, že pokiaľ plánujete cestovať a chodiť na dovolenky, tak mačke bude za vami clivo, tak ako psom. Z druhej strany, táto mačka nebude protestovať, keď ju zoberiete do hotela a ne bude počas cesty vymýšľať, len aby bola v blízkosti svojho pána!

Chcem dostávat' každý piatok zaujímavosti Mamastory.sk! :)