Feng Shui: Ako rozložiť nábytok v detskej izbe, aby bol spánok dieťaťa pokojný, a rozvoj úspešný?

Môžeme neveriť na ezoterické štúdie, ale v niektorých miestach sa cítime "ako doma", a v niektorých - nepohodlne a stresovo. Väčšina ľudí súhlasí s tým, že každé miesto má svoju vlastnú energiu. Čínske umenie Feng Shui alebo feng šuj učí o tom, ako správne použiť a nasmerovať energiu, ktorá vzniká v dome človeka.
Feng Shui pre detsku izbu

Podľa pravidiel Ying-Yang, deti predstavujú Yang - všetko aktívne, žiarivé, rýchle a rastúce. Našou úlohou je rozložiť veci a nábytok v izbe tak, aby bola táto energia pozitívna, nasmerovaná na rozvoj, učenie a úspech.

Tu nájdete niekoľko rád, ako použiť princípy Feng Shui v detskej izbe, aby vaše dieťatko dobre spalo a cítilo sa v svojej izbe bezpečne. Samozrejme, každé učenie treba používať s mierou, a to najdôležitejšie je, aby sa vaše dieťa cítilo v svojej izbe príjemne a útulne!

feng shui kvety

Výber detskej izby podľa Feng Shui

Pre dieťa by ste mali podľa rád odborníkov Feng Shui vybrať tú miestnosť v dome alebo byte, ktorej okná vyhádzajú na východ. Je tomu tak preto, pretože východ sa spája s rastom, rozvojom, začiatkom nového života.

Pre dieťa sa nehodí ta najvzdialenejšia izba v dome: to je miesto pre rodičov alebo najstarších členov rodiny. Pokiaľ umiestnite detskú izbu v tom najvzdialenejšom konce domu alebo bytu, tak sa dieťa stane hlavou rodiny, a vy sa mu budete musieť podraďovať celý život.

Nevyberajte pre dieťa izbu, ktorá sa nachádza pri kúpeľni alebo záchode: záchod má v sebe negatívnu energiu. Tiež je zlé, pokiaľ sa záchod nachádza oproti dverám detskej izby.

Detská postieľka podľa Feng Shui

Veľa svetla a čerstvého vzduchu, to je základné pravidlo Feng Shui. Nemôžete postaviť detskú posteľ priamo pred oknom, pretože tak bude veľmi ťažké pre dieťa vyrovnať sa s veľkým prísunom energie z okna. Pokiaľ musíte postaviť postieľku pod okno, tak na noc by ste mali zakryť okno hrubými závesmi.

Nezapĺňajte priestranstvo pri detskej postieľke skrinkami a zásuvkami. Nechajte energiu voľne obiehať okolo detskej postieľky.

Kvôli tomuto pravidlu by ste tiež nemali ukladať pod posteľ veci v krabiciach, a nad posteľ umiestňovať poličky s knihami a ťažké lampy.

Pokiaľ máte posteľ s vysúvateľnými zásuvkami dole, tak by ste v nich mali mať uložené plyšové hračky alebo posteľnú bielizeň. Určite by ste tu nemali skladovať staré, nepotrebné veci alebo oblečenie, z ktorého už dieťa vyrástlo.

Jedným zo spôsobov, ako vybrať najlepšie miesto na detskú posteľ, je všimnúť si, v akej polohe sa ráno vaše dieťa zobúdza. Dieťa si môže intuitívne určiť najlepšie miesto na umiestnenie postele. Napríklad môže dieťa tvrdohlavo ležať krížom cez posteľ. To znamená, že posteľ je uložená nesprávne, a mali by ste ju otočiť.

detská posteľ

Ďalšie zásady Feng Shui v detskej izbe

Jasne rozdeľte izbu na dve zóny: miesto na učenie a miesto na oddych a hry.

Pokiaľ môžete, na južnej stene izby urobte miesto pre úspechy dieťaťa: zaveste sem najlepšie maľby, diplomy, vystavte tu všetky trofeje dieťaťa.

Je dobré použiť v detskej izbe predmety, ktoré sa zľahka hýbu: kolotoč nad detskou postieľkou, zvončeky. Sú vhodné aj priesvitné kryštáli, v ktorých "hrajú" rôzne farby slnečných lúčov. A napríklad akvárium alebo iné vyobrazenie vody sa do detskej izby nehodí.

Pre detskú izbu vyberajte rastliny s listami, ktoré rastú do hora. Oni stimulujú rozvoj umu a duševný vývoj dieťaťa.

A samozrejme, učenie Feng Shui vylučuje neporiadok v akejkoľvek miestnosti, pretože neporiadok bráni energií voľne cirkulovať. Žiadne kopy oblečenia, hračiek, zničených hračiek alebo pokrčených papierov!

Chcem dostávat' každý piatok zaujímavosti Mamastory.sk! :)