8 nápadov na krásne girlandy, ktorými môžete ozdobiť váš dom

8 nápadov na krásne girlandy

Girlandy vyrobené svojimi rukami, sú úžasnou ozdobou pre detskú izbu, obývačku alebo záhradu. Girlandy sa hodia na Vianoce, na oslavy detských narodenín, na oslavu na čerstvom vzduchu (môžete ich natiahnúť medzi stromami). Pri práci na výrobe girlandy sa môže zapojiť celá rodina! Je veľmi veľa možností na výrobu tejto ozdoby, ktoré môžu vyrábať aj tie najmenšie deti, a školáci tým dupľom.

Podelíme sa s vami o niekoľko nápadov, ako si môžete spraviť jednoducho veľmi peknú girlandu.

Vlajočky

Jeden z najjednoduchších spôsobov: vystrihneme rovnaké trojuholníky z farebného papiera, v rohoch urobíme dierky a natiahneme trojuholníky na šnúru. Vyskúšajte vystrihnúť trojuholníky zo starých časopisov alebo reklám.

Vlajočky
Foto: Abbey Hendrickson under Creative Commons License

 

Srdiečka

Ešte jedna jednoduchá možnosť.

Srdiečka
Foto: Stacie under Creative Commons License

 

Papierová reťaz

Papierovú reťaz vieme spraviť už z detstva všetci, vedia to aj vaše deti? ;) Nastriháme papier na pásiky, a jeden za druhým zlepujeme tak, aby sme vytvárali reťaz. Pokračujeme dovtedy, až kým nás nebolia ruky alebo hlava. Takýmto spôsobom si môžete vyrobiť aj výbornú ozdobu na vianočný stromček.

Papierová reťaz
Foto: Abbey Hendrickson under Creative Commons License

 

Girlanda z filcu

Na tenkú šnúru navliekame štvorčeky alebo kúsočky, vystrihnuté z filcu. Takáto girlanda vyzerá veľmi pekne, ale potrebujete veľa trpezlivosti alebo veľmi šikovné ruky. Budete potrebovať vystrihnúť veľmi vysoký počet rovnakých kúskov!

Girlanda z filcu
Foto: Ali Edwards under Creative Commons License

 

Štipce

Na výrobu tejto girlandy budete potrebovať malé ozdobné štipce, na ktoré nalepíte obrázky na dreve alebo plaste.

Štipce
Foto: Elin B @ Nordic Touch under Creative Commons License

 

Zošitá girlanda

Girlandy, vyrobené zo zošitoých zástaviek alebo polkruhov, vyzerajú veľmi pekne, a môžete ich používať aj niekoľko rokov (takéto girlandy môžete dokonca aj oprať!). Aj na výrobu tejto girlandy budete potrebovať dostatok času a trpezlivosti, pretože každý kúsok musíte podšiť alebo zošiť z dvoch polovíc, aby vyzeral úhľadne a dobre. Výsledok však stojí za to, a takáto girlanda je plnohodnotnou súčasťou interiéru alebo krásnym darčekom!

Zošitá girlanda
Foto: sweetjessie under Creative Commons License

 

Prúžky z tkaniny

Táto možnosť nie je veľmi náročná na čas. Narežete tkaniny s jasnými farbami na tenké stužky a úhľadne ich zaviažete na šnúrke. Tieto girlandy sa hodia aj na jedno použitie, napríklad na narodeninovú oslavu.

Prúžky z tkaniny
Foto: Sandbox.org.ua

 

Brmbolce

Tieto brmbolce môžete vyrobiť vlastnými rukami z farebných nitiek alebo kúpiť hotové v obchode, v ktorom sa predávajú výrobky určené na ručné práce.

Brmbolce
Foto: Crafting with Cat Hair under Creative Commons License

Chcem dostávat' každý piatok zaujímavosti Mamastory.sk! :)